cobalt mining

Nehumánní praktiky čínských gigantů (Huawei, Xiaomi, …)

Huawei, Xiaomi se stali tak levné a přitom technologicky vyspělé, že dobývají úspěšně trh. Ale zde je možné vidět, odkud jejich “sláva” pochází. Možná se zkuste příště zamyslet koho svým nákupem podporujete, než si koupíte nový smartphone.

Vím, není to lehké, protože cena je hodně lákavá.

Vím není to lehké, protože naši čelní představitelé v čele s naším prezidentem lobují za více a více obchodu se zemí, která takovéto praktiky má na denním pořádku. A pokud máme v čele takovéto “vzory”, kdo se nad tím pak reálně zamyslí.

Slyším na to spoustu argumentů, že se nemáme co motat do politiky číny, ale to je ten PARADOX. Tím že s nima uzavíráme business a kupujeme od nich produkty, tak se do toho KURVA MOTÁME takovým způsobem, že PODPORUJEME NEHUMÁLNÍ PRINCIPY. A můžeme nad tím mávnout rukou a přivřít oči … hlavně že z toho máme profit … stejně jako to dělá náš prezident …

Zase ale nechci paušalizovat, určitě existuje mnoho čínských firem a organizací, které fungují eticky. Moje slova výše jsou zaměřena na ty, kteří používají tyto nehumánní taktiky, kdy 4 leté děti pracují od rána do večera v dolech na kobalt, aby Xaomi nebo Huawei mohli prodat smartphone tak levně a mohli dobýt světový trh.

Třeba můžeme pomoci alespoň tím, že se zamýšlíme, od koho nakupujeme a koho ekonomiku podporujeme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..